FRESH

Дру од овој месец е НБА шампион, титула која може да си ја додаде при новите лекции кои ќе им ги дели на копиљаците по баскет терените низ Америка. Титулата на Кавси беше и повод да снимат набрзинка ново спотче со...
Повеќе...
Жив резил е што не се стигна да се постира нешто за финалето. Резил кој не се мие со видеово погоре, но сепак вреди да се проба :)
Повеќе...
Со победата од 93:89 среде Оукленд тимот на Кливленд го комплетираше пресвртот за историја во НБА финалето и со конечни 4:3 ја освои својата прва воопшто титула во клупската историја.
Повеќе...
Еден од најтажните денови за мене, а и за многумина кои растеа со него, е 07.06.1993 година и денот кога останавме без Дражен Петровиќ. Ден кој никогаш не може да се памети по добро и ден на кој редовно се потсеќаме...
Повеќе...
Бидна и тоа, дур го чекаме Вуна да се врати од дооолгата печалба и макнба подмладокот да се пицне за во студио, им поминав на кафе на Стречерси (без Караџа). Емисијата ја снимивме набрзинка, со цел да биде монтирана...
Повеќе...
Без разлика дали се сегашни или поранешни НБА ѕвезди, Твитер е полн со „мудрости“ твитнати на нивна сметка. Ова се најдобрите од нив, избрани по 4-ти пат од страна на Џими Кимел.
Повеќе...
Синоќа во Оукленд стартуваше НБА финалето во кое по првиот меч делува дека титулата ќе остане во витрините на Вориорси.
Повеќе...
Прашањето е едноставно - „Па добро бе, како не го познавте Шек штом седнавте во кола?!“
Повеќе...
Бујрум епизода број 6 на Game of Zones, со младите волци, дечките од Орегон, Брадата, исплашениот Двајт и Леброн и Кајри на пат за Голден Стејт преку долината на пропаднатите сонца. Тука е и бонус сцената со Стеф како...
Повеќе...
Ко што кажа Руди Томјанович на времето, изјава која сигурно ќе се повторува за век и веков, "I have one thing to say to those non-believers: Don't ever underestimate the heart of a champion. They have the heart of a...
Повеќе...
NBA Rezultati